Zöhre Ana Forum

Yaşayan Tek Ehlibeyt Evliyası

Zöhre Ana Forum

Zöhre Ana Forum; Yozlaştırılan Alevilik yolunun gerçeklerini, Yaşayan Tek Ehlibeyt Evliyası Pir Zöhre Ana’nın  dilinden aktararak tüm topluma yaymak; ayrıca kültür, mizah, sanat, siyaset, tarih, müzik vb. tüm insanlığı ilgilendiren konularda bireyleri düşünmeye ve de yorum yapabilmeye sevketmek ve de tüm toplumu kucaklayan sıcacık bir aile oluşturmak amacıyla 2008 yılında, Zöhre Ana’ya inanan bir grup insan tarafından oluşturulup, Hz. Üseyin’in şehadet günü olan 15 Mart’tan bir gün sonra yayın hayatına başlamıştır.

Forumumuz, Vbulletin Forum Sistemini kullanmakta olup, lisanslıdır. Zöhre Ana Forum 6 Genel Sorumlu ve 7 Forum Denetmeni tarafından yönetilmektedir .

Zöhre Ana Forum; 
Din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan Tüm insanlığa hitap eder;
Atatürk’e, O’nun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne ve bu toprakların bölünmez bütünlüğü ilkesine bağlıdır;
“Alisiz” ya da şeriata yamanmaya çalışılan “Aleviliğin” Karşısındadır.. .
Bu bağlamda hedefimiz, öncelikle, Alevilik adıyla bilinen Muhammed Ali yolunun, unutulmuş, unutturulmuş gerçeklerini Canlı Bir Pirin Ummanından, Nefeslerinden alıp, ulaşamayanlara aktarmak ve bu yolla inanca ışık tutmaktır.

Daha sonra ise, edep-erkan çerçevesinde, saygılı ve seviyeli bir üslupla tartışılan Özgür ve Demokratik bir düşünce Platformu oluşturmaktır.

www.zohreanaforum.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.