YouTube, Kendi Yıldızlarıyla Film Sektörüne Giriyor

YouTube, Kendi Yıldızlarıyla Film Sektörüne Giriyor

YouTube, milyonlarca izlenme sayısına ve bir o kadar aboneye ulaşan YouTuber’lardaki ışığı gördü ve değerlendirmek için düğmeye bastı. Önemli YouTuber’lar aynı çatı altında toplanarak YouTube’u ileri taşıyacak.

Google‘ın online video servisi YouTube, film sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor.

Sektöre giriş yapacak olan YouTube, filmlerinin prömiyerlerini de sinema salonları yerine kendi platformları üzerinden online şekilde yapacak. Çoklu kanal ağı (MCN) ve DreamWorks Animation ile ortaklığnı dururan video devi şirket, kendi ‘AwesomenessTV’ kanalı üzerinden Youtube yıldızlarının oynadığı bir film serisi yapacak.

Youtube Originals‘ın patronu Alex Carloss‘un kendi blog hesabında konuyla ilgili şunları söyledi; ”hep birlikte, önümüzdeki iki yıl boyunca, AwesomenessTV sorumlusu Brian Robbins‘in yapımcılığını üstlendiği ve çoğu YouTube yıldızının eşlik edeceği uzun metrajlı birkaç film yayınlayacağız. Filmlerin prömiyeri, tüm dünya genelinde YouTube üzerinden yapılacak. İlk filmimizi sonbaharda yayınlamayı düşünüyoruz. Gün geçtikçe filmimiz konusunda detaylı bilgiler de vereceğiz”.

AwesomenessTV sorumlusu Brian Robbins de konuyla ilgili daha önceden benzer bir açıklama yapmış, proje kapsamında altı adet film çekeceklerini açıklamıştı.

YouTube ayrıca dört popüler kanal ile de kendi platformu üzerinde yeni şovlar sunmaları için anlaşma yaptı. ‘Smosh‘ ve ‘The Fine Brothers‘ kanalları ile komedi şovu için, ‘Prank vs Prank‘ kanalı ile kamera şakaları vs. şovları için ve ‘Joey Graceffa‘ ile de ‘cinayet, gizem, gerçeklik’ adlı bir seri için anlaşma yapıldı.

Büyüyen rakiplerine karşı önemli adımlar atmaları gerektiğini düşünen Alex Carloss, kendi bünyelerinde barındırdıkları YouTuber’larla, bu işi bir adım öteye taşıyabileceklerine inandıklarını söyledi.

Bahsettiğimiz gibi dört kanalla anlaşan YouTube, ayrıca İngiliz Minecraft oyuncusu Joseph Garrett(stampylonghead kanalının sahibi) ile de ‘Wonder Quest‘ isimli eğitici bir şov için anlaşma yapmış durumda. Üstelik Google, bu şovdan ve potansiyelinden de oldukça umutluymuş.

Açıklamalarına devam eden Carloss, bünyelerinde barındıkları YouTuber’lara ve onlara sağdık bir şekilde bağlı hayran kitlelerine güvendiklerini, düşe kalka bu yeni projelerin üstesinden gelerek, sonunda YouTube’u  mükemmel içeriklerin olduğu yepyeni bir yer olarak baştan yaratacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi. Ve bu işin kesinlikle YouTuber’larsız olamayacağının altını çizdi.

Kaynak:webtekno.com

Tags:
By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.