Web Sitesi Yaptırmak İsteyen Şirketler Nelere Dikkat Etmeli?

Web Sitesi Yaptırmak İsteyen Şirketler Nelere Dikkat Etmeli?

Web tasarım yaptırırken öncelikle web tasarım yaptırdığınız kişi veya şirketi iyi seçmelisiniz. Web tasarım sürekli gelişime açık olan bir işlem olduğu için sürekli tasarım ve yazılım desteği ve teknik destek ihtiyacınız olacaktır. Bu gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir şirketle çalışmanız öncelikle dikkat etmeniz gereken konulardan biridir…

Web tasarım çok önemli bir çalışmadır, amatörce yapılan bir çalışma sizi yolda bırakacağı gibi, aynı zamanda da işletmenizi hiçbir şekilde temsil etmeyecektir. Mercedes te bir araçtır binerseniz gider, 124 de bir araçtır binersiniz oda gider. Aralarındaki farksa çok açıktır.

Web tasarım istediğiniz gibi oldu fakat arama motorlarında listelenmiyor, ilk sayfalarda çıkmıyor. Web tasarımınız arama motorlarında çıkmıyorsa hiçbir geri dönüşüm alamazsınız. Dağ başında bir şirket kurdunuz ama ne gelen var ne giden… Size sadece zaman ve para kaybettirir.

Web tasarım tam istediğiniz gibi oldu ama üç gün açılıyor, üç gün açılmıyor veya sayfalar arasında gezinebilmeniz için çay molası vermeniz gerekiyor. Ucuz alacağınız hosting hizmetleri ya kesintilere uğrayacaktır yada çok yavaş çalışacaktır.

Kısacası web tasarım yaptırırken bunlar olması gereken başlıca özelliklerdir:

 • Özgün bir tasarım olmalı
 • Özgün içeriğe sahip olmalı
 • Yazılım ve kodlama html, css kodlama politikasına uygun olmalı
 • Geliştirmeye açık olmalı
 • Tasarım ve teknik destek imkânı olmalı
 • Kaliteli ve yeterli hosting ve trafiğe sahip olmalı
 • Google web kalite politikasına uygun optimizasyonlu olmalı
 • Tüm tarayıcılara uyumlu olmalı
 • Güvenliği sağlanmalı, gerekli güvenlik testlerinden geçirilmeli
 • Sürekli yedekleri alınarak arşivlenmeli, acil durumlarda geri dönüşüm hemen yapılabilmeli

Size sürekli bu konularda danışmanlık hizmeti sağlayacak güvenilir bir web tasarımcı ile çalışmanız sizi dijital dünyada ileriye taşıyacaktır.

Yazan: Selçuk AYVACI – Kaynak: diyalogwebtasarim.com

 

By Okan

1 Comment

 1. s.ısık  /  10 Mart 2016, 11:41 Reply

  sorduğum her soruya zamanında net ve açık cevaplar sağladığınız için size bir teşekkür borçluyum takıldığım her soruda ofisteyken bile sorup cevabını veriyorsunuz cidden verdiğiniz ürünün arkasında duruyorsunuz . bana bir iş degil kesinlikle bir meslek kazandırdınız sayenizde sevdigim şeyi yaparak sevdiğim işte çalışıyorum bence sitenizin adı anatasarım degil en baba tasarım olmalıydı
  tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.