Türkiye’de İnternet Hızı Ciddi Oranda Yavaşladı!

Türkiye’de İnternet Hızı Ciddi Oranda Yavaşladı!

Uzunca bir süredir yaşanan terör saldırıları nedeniyle Türkiye’deki internet hızının genel olarak yavaşladığı tespit edildi.

Son günlerde boğazımızı düğümleyen, içimizi acıtan şehit haberleri aldık. Bu durum, internete de çok olumsuz bir şekilde yansımaya başladı.

Dün gece geç saatlerden itibaren ülke genelinde internet hızıyla ilgili ciddi bir düşüş yaşandı. İlk olarak Twitter’a erişimin engellendiğine dair söylentiler çıktı, sonrasında Facebook’a girişte zorluklar yaşanmaya başlandı. VPNkullanan kullanıcılarda internet hızı normal olsa da standart sunucuları kullanarak sitelere giriş yapanların internet hızında ciddi problem oluştu. Bu sorunların oluşma sebebi olarak Türk Telekom‘un yurt dışı çıkış hattında bir sıkıntının çıkması olduğu belirtiliyor. Dün geceden itibaren de sorunun çözümü için çalışmalara devam edildiği açıklandı.

Fakat yavaşlamanın sebebinin sadece bu olmadığı belirtiliyor. Yurt dışından Türkiye’ye büyük bir siber saldırı olduğu ve bu yüzden internet hızının ciddi oranda düştüğü söyleniyor. Hatta dünya genelindeki siber saldırıları eş zamanlı olarak gösteren Norsecorp sitesi de şu anda Türkiye’nin saldırı altında olduğunu gösteriyor. Bununla ilgili yetkili ağızlardan bir açıklama henüz yapılmadı.

Kaynak: webtekno

By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.