Samsung’dan rakiplerini kıskandıracak yeni çift kamera teknolojisi

Samsung’dan rakiplerini kıskandıracak yeni çift kamera teknolojisi
2016 yılında piyasaya sürülen akıllı telefonlardaki en önemli özelliklerin başında şüphesiz çift kamera geliyor. Üstün görüntüleme desteğinin yanı sıra daha fazla yakınlaştırma ve netlik imkanı sağlayan donanımı popüler birçok markanın yanı sıra Apple da iPhone 7 Plus ile hayata geçirdi.
 Samsungdan-rakiplerini-kiskandiracak-cift-kamera-teknolojisi88399_0
Samsung’un Kore’de aldığı son patente bakılırsa teknoloji devi ilerleyen dönemlerde devrim niteliğinde bir yenilikle karşımıza çıkabilir. 37 sayfalık dosyada yer alan bilgilere göre Samsung’un yeni çift kamera sistemi, hareketli nesnelere odaklama problemini ortadan kaldıracak.

Hareketli objeler eş zamanlı olarak takip ediliyor

Çalışma mantığını şu şekilde açıklayabiliriz: Öncelikle geniş açılı lens fotoğrafta/videoda ön planda yer alan insan, ağaç gibi nesneleri tespit ediyor. Hemen ardından devreye giren -uzun odak üretmek amacıyla ışık yolunu genişlen-telefoto lens ise ilgili objeyi eş zamanlı takibe alıyor. Böylelikle hareketli nesneleri yakınlaştırmak ve çekim yapmak kolaylaşırken herhangi bir odaklanma ya da netlik problemi de yaşanmıyor.
Samsungdan-rakiplerini-kiskandiracak-cift-kamera-teknolojisi88399_1
Günümüz akıllı telefonlarında kullanılan çift kamera teknolojisi sabit objeler için yeterli performans sergiliyor ancak iş hareketli nesnelere geldiğinde ne yazık ki beklentiler tam anlamıyla karşılamıyor. Galaxy Note 7‘deki hayal kırıklığının ardından yeni nesil cihazlarıyla tekrar kullanıcıların gönlünü kazanmak isteyen Samsung bakalım bu donanımı ne zaman hayata geçirecek…
Kaynak:donanimhaber.com
By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.