Polisin Facebook’ta Paylaştığı Fotoğrafı Beğenen Suçlu Yakalandı

Polisin Facebook’ta Paylaştığı Fotoğrafı Beğenen Suçlu Yakalandı

Daha önceden yaptığımız bir haberde sizlere sosyal medya bağımlılığının bir psikolojik rahatsızlık haline geldiğinden bahsetmiştik. İşte bu haberimiz de bu rahatsızlığın insana neler yaptırabileceğine güzel bir örnek olmuş.

Bazıları akıllı doğar, bazıları da akıllı olabilecek potansiyelle. Ancak Levi Charles Readon adlı arkadaşımız bu iki kategorinin de dışında kalan tabiri caizse bir ‘geri zekalı’.

Cascade County, Montana‘da hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından aranan Readon, Facebook‘da gezerken kendi ‘aranıyor’ fotoğrafını,’Suç Durdurucuları’ adlı Montana’ya özgü yerel ve polisle işbirliği içinde çalışan bir Facebook sayfasında gördü. Sonra da mantıklı bir insanın yapabileceği en son hareketi yaparak kendi fotoğrafını beğendi.

Bu hareketinden sonra yeri belirlenen ve adına iki adet tutuklama emri bulunan Readon, hırsızlık ve dolandırıcılık suçundan tutuklandı.

faceReadon daha önceden çalıntı bir cüzdan vakası sonrası şüphelilerden biriydi. Cüzdanda bulunan çekleri nakite çevirmek isteyen Readon, yine müthiş zekasını kullanarak bir yola başvurmuş ve çeklere kendi adını yazmıştı.

Zeka abidesi Readon’un kafalet ücreti 2,500 dolar olarak belirlendi.

Kaynak:webtekno.com
By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.