Mesleki Yeterlilik Belgesi İzmir

mesleki-yeterlilik-belgesi-veren-kurumlar

Mesleki Yeterlilik Belgesi İzmir ilinde oldukça rağbet gören bir belge. MYK Mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar İzmir’de çok sıkı çalışmakta ve işçilerin belge sahibi olmalarını sağlamaktadırlar.

Günümüzün zorlu şartlarından biri olan çalışmak kimi zaman birçok kişinin canından olmasına neden olmaktadır. Para kazanmak için canlarından olan kişilerin canlarından olmasının en büyük sebebi iş güvenliğini tam olarak almamasıdır. Özellikle son dönemlerde tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışan işçilerin hayatlarını kaybetme oranının arttığı gözlemlenmiştir. Bu nedenle bu konu hakkında yeni yasalar düzenlenmiş ve işverenlerin işçilerin hayatlarının güvence altına almak adına mesleki yeterlilik belgesi dersleri vermeleri karara alınmıştır.

Özellikle Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İzmir şehri başta olmak üzere birçok şehirlerimizde bu dersi veren kurumlar mevcuttur. Bu kurumlar mesleki yeterlilik belgesi vermek adına işçilere dersler vermektedir. Bu dersler tamamen işverenin sorumluluğu altındadır ve işverenler bu yeterlilik belgesine sahip olmayan kişileri işlerinde çalıştıramazlar. Çalıştırdıkları taktirde hem işverenler hem de işçiler para cezası almaktadırlar. İşçilerin güvenliği adına verilmiş bu karar iş yerlerindeki kazaların sayısını ve insan kaybını hızla azaltmaktadır. Bu dersler sayesinde işçiler tehlikeli durumlarda ne yapmaları gerektiğini öğreniyor ve işlerde hem işyeri hem de işçi güvenliği konusunda bilgiler alıyor. Bu konuda Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İzmir şehrinde ders alan işçilerin derslerinden oldukça memnun olduğu ve işlerinde onlara avantajlar sağladığını belirtmişlerdir.

Mesleki yeterlilik belgesi dersleri alan kişiler derslerin ardından teorik ve uygulamalı sınavlara girmektedir. Sınavlardan başarılı olan kişiler mesleki yeterlilik belgelerini en kısa süre içerisinde alırlar ve çalışmalarına hiçbir engel kalmaz. Daha fazla bilgi almak için Mesleki Yeterlilik Kurumu olan MYK ile iletişime de geçebilirsiniz. http://myk.gov.tr

Mesleki yeterlilik belgesi aranmayan kişilerde vardır. Bunlar ustalık belgesi alan kişiler ve üniversitenin veya herhangi bir okulun diploma belgesinde ustalık belirtilmişse bu kişiler mesleki yeterlilik belgesine tabi tutulmazlar. Bu kişiler ustalık belgeleriyle birlikte işyerlerine başvuruda bulunabilir veya çalışabilirler.  Günümüzde 143 meslek için mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu vardır. Mühendislik, mimarlık, doktorluk, eczacılık, veterinerlik, öğretmenlik ve benzeri mesleklerde mesleki yeterlilik belgesi aranmamaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi hakkında daha fazla bilgi almak için Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İzmir şubelerine başvurmanız gerekmektedir. Sizi en iyi bir şekilde bilgilendirecek olan görevliler gereken belgeler konusunda da yardımcı olacaktır.

İZMİR’DE MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK İÇİN ARTUN BELGELENDİRME ŞİRKETİNE BAŞVURABİLİR , MYK BELGENİZİ HEMEN ALABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WhatsApp