Instagram’da En Çok Hangi Emojiler Kullanılıyor ?

Instagram’da En Çok Hangi Emojiler Kullanılıyor ?

Uzun süredir Instagram’ın çözülemeyen soruları arasında yer alan emojilerin ne gibi durumlarda kullanıldığı sorusuna çözüm getirildi. Salsa dansçısı sorunsalından yola çıkılarak yapılan araştırmadan çıkan sonuç tam anlamıyla Instagram dünyasını aydınlattı.

Araştırmayı gerçekleştiren şirketin parlayan yazılım mühendislerinden Thomas Dimson, Instagram’daki yorumların neredeyse tamamının emojilerden oluştuğunu ve geçtiğimiz 3 seneye bakılarak emoji kullanımınınyüzde 20 oranında arttığını belirtti. Dimson algoritmaları temel alınarak yapılan araştırmada en çok kullanılan emojiler sırasıyla, gülerken gözünden yaş gelen, aşırı sevgi göstergesi olarak gözleri kalp olan ve kalp işareti oldu. Dimson’a göre diğer ifadelerin fazla tercih edilmemesinin nedeni ise insanların monoton durumları paylaşması ve bu nedenle farklı emojilere yönelmemesi.

Uzun uzun salsa dansçısı emojisi hakkında araştırma yapan Dimson’un vardığı sonuç genellikle bu emojinin kızlar eğlencesi, yetişkin ve seksi, doğum günü habercisi gibi durumları ifade etmek için kullanıldığı yönünde.

Kaynak:webtekno.com

 

 

By Okan

1 Comment

  1. ugur  /  10 Mart 2016, 14:17 Reply

    merhabalar okan bey acaba anatasarım sayfanıza tasarım duşı olucak ama biraz sosyal media uzmanlıgı hakkında bilgilerde yayınlarmısınız ? bu zamanda güvenilir kaynak bulmak cidden çok zor artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.