Facebook, Yayıncılar İçin Host Hizmeti Sağlamaya Başlıyor

Facebook, Yayıncılar İçin Host Hizmeti Sağlamaya Başlıyor

Facebook, yayıncıların daha fazla ön plana çıkabilmesi ve daha hızlı veri yükleyebilmeleri için host hizmeti sağlayacak.

Facebook, internet üzerinden yayın yapan bazı sitelerinin içerikleri için host servisi açmayı planlıyor. Host hizmetinin bu ayın başlarında açılması bekleniyor.Girişimin adı ise Instant Articles. Yayıncıların internete veri yükleme hızını arttırmak için yapılan girişim sayesinde kullanıcılar, verilere Facebook’un mobil uygulaması üzerinden de ulaşabilecek. Büyük yayıncıların bulunduğu listenin ön sıralarında Buzzfeed, The New York Times ve National Geographic yer alıyor.

Ayrıca Facebook, yayıncıların dikkat çekebilmesi için gün içinde çok fazla paylaşım yapan kullanıcıların karşısına bu makaleleri çıkartarak paylaşımları arttırmayı düşünüyor.

Instant Articles üzerinden Facebook hiçbir şekilde para kazanmayı hedeflemiyor. Ayrıca Facebook’un host sağladığı sayfalardaki reklamlardan elde edilen gelir de yayıncılarla paylaşılacak. Facebook’un bu işten tek ve en büyük karı ise sosyal ağda geçirilen zamanın artması olacak.Diğer bir söylentiye göre Facebook, kullanıcılara çok daha iyi bir haber okuma ve bu haberleri kontrol edebilmeleri için yeni özellikler yapacak.

Kaynak:webtekno.com
By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.