Facebook, Durum Güncellemeleri İçin Yeni Arama Motoru Yayınladı

Facebook, Durum Güncellemeleri İçin Yeni Arama Motoru Yayınladı

Facebook, mobil uygulamasında durum güncellemeleri yaparken link paylaşmamız için kendine ait bir arama motoru geliştirdi.

Facebook’ta link paylaşma kavramı artık tamamen değişmeye başladı. Önceden Google’da arayarak bulduğumuz ya da rastgele denk geldiğimiz linkleri direkt olarak kopyala ve yapıştır yapma yerine, Facebook kendi arama motorunu kullanmanızı istiyor. Durum güncellerken karşımıza gelen seçeneklerde artık, “Add A Link” yani link ekle seçeneği bizi karşılıyor.

Bu butona tıkladığımızda ise Facebook uygulama içerisinde bizi yeni bir arama motoruna yönlendiriyor. Bu arama motoru sayesinde bazı sitelere veya makalelere ulaşabiliyoruz. Ayrıca eklediğimiz linklerdeki sayfanın ön izlemesini de arama motoru üzerinden inceleyebiliyoruz.

Şu an için belirli kullanıcıların kullanabildiği özellik hakkında Facebook’tan gelen açıklamada, özelliğin deneme aşamasında olduğunu ve Amerika’da ki bazı kullanıcıların bu özelliği kullanabildiğini aktardı.

Facebook arama motorunun yaklaşık 1 trilyon gönderiyi indekslediğini ve bu sayının her geçen gün arttığını söyleyerek, sistemin Google’un sistemine benzemediğini açıkladı.

Kaynak:webtekno

By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.