Devlet Facebook Hesabınıza Ulaşmaya Çalışırsa Bildirim Alacaksınız

Devlet Facebook Hesabınıza Ulaşmaya Çalışırsa Bildirim Alacaksınız

Sosyal ağ da kullanıcıları güvende tutmak için yakında devlet tarafından incelenen ya da  biri tarafından hacklenmeye çalıştığına dair Facebook’un şüpheleri olan hesap sahiplerine banner bildirimler göndereceğini açıkladı. Devlet Facebook Hesabınıza Ulaşmaya Çalışırsa Bildirim Alacaksınız

Facebook hesapları; ister zayıf şifreler sebebiyle olsun ister e-dolandırıcılık numaralarıyla, hacklenmeleriyle nam saldı. Sosyal ağ da kullanıcıları güvende tutmak için yakında devlet tarafınca incelenen ya da  biri tarafındanhacklenmeye çalıştığına dair Facebook’un şüpheleri olanhesap sahiplerine banner bildirimler göndereceğini açıkladı. Facebook, kullanıcılarını güvende tutabilmek için hesap güvenliğini artırdı. Artık Facebook hesabınız hacksaldırısına uğramış olduğu süre bildirim alacaksınız. Devlet Facebook Hesabınıza Ulaşmaya Çalışırsa Bildirim Alacaksınız

Yeni güvenlik önlemi ile alakalı blog gönderisinde Facebook kullanıcılarının güvenliğinin en mühim şey olduğunu söylüyor:

“Tehlikede olduğuna inandığımız hesapları korumak için her zaman adımlar attık, eğer devlet tarafından yapılabilecek bir saldırının söz konusu olduğuna dair güçlü bir şüpheye sahipsek size bu ek uyarıyı gösterme kararı aldık. Bunu yapıyoruz çünkü bu atak çeşitleri diğerlerinden daha gelişkin ve tehlikeli olma eğiliminde. Ve biz bu konudan etkilenen insanları gerekiyorsa tüm online hesaplarını korumaları için teşvik ediyoruz.”

Facebook ayrıca bu uyarıların, tüm sitenin tehlikede olduğu anlamına gelmediğini de belirtti. Hiç bir zaman bu bildirimleri görmemenizi diliyoruz. Ama görürseniz bilin ki hesabı açtığınızdan beri sahip olduğunuz şifreyi değiştirme zamanınız gelmiş demektir.

Hesabı bir hacker yada devlet tarafınca tehlikede olan kullanıcı, kendisine durumun açıklanmış olduğu bir bildiri alacak. Kullanıcıya iki aşamalı kimlik onaylama ve giriş tasdiklemenin açılması önerilecek. Bu da Facebook’a telefon numaralarımızın verilmesiyle olacak. Hesap yeni bir cihazdan yada tarayıcıdan erişilince kullanıcının telefonuna bir erişim kodu yollanacak ve güvenlik sağlanacak.

Yeni hacker alarm bildirimleri Facebook’un öteki güvenlik emek harcamaları içinde yerini alıyor. Daha önceleri gelen güvenlik soruşturma aracı ve birkaç Antivirüs firmalarıyla olan ortak emek harcamalar, Facebook’un güvenliğe verdiği önemi gösteriyor.

Kaynak:webtekno

By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.