Bu Chrome Eklentisi SayesindDaha Hızlı Olacake Tarayıcınız

Bu Chrome Eklentisi SayesindDaha Hızlı Olacake Tarayıcınız

Chrome tarayıcınızı sekme tarlasına dönüştürdüyseniz ve bu nedenle bilgisayarınız yavaşladıysa bu eklenti tam size göre.

Günümüzde herkes ucundan kıyısından bir şekilde internet ortamına dahil olmuştur. Gerek akıllı cihazlardan gerekse evdeki masaüstü bilgisayarlardan akılan sanal ortamlar, boş zamanları en iyi şekilde değerlendirmenin reçetesidir.

Bu sanal ortamlarda kafamıza uygun olan içeriğe ulaşmak için ise tarayıcılara ihtiyaç duyarız. Farklı firmalara ait çeşitli tarayıcıların bulunduğu internet ortamının en meşhurlarından biri olan Chrome da hızıyla ve pratikliğiyle bu listenin en tepelerinde yer alır. Peki bu tarayıcıyı kullanıyorsanız ve bilgisayarınız kafayı yedirtecek derecede yavaşsa bu sorunu nasıl çözeceksiniz?

Genellikle arka arkaya sekme açtığınız zaman karşılaşabileceğiniz yavaşlama olayının çözümü aslında sanıldığı kadar zor değil. The Great Suspender eklentisi sayesinde aşabileceğiniz bu durum kafanızın ciddi şekilde rahatlamasına yardımcı olacak. Kısaca bahsetmek gerekirse bu eklenti seçtiğiniz sekmeleri uykuya yatırmanıza yardımcı oluyor ve onları uyandırıp uyandırmamayı sizin tercihinize bırakıyor.

Bu sayede hem görüntü kirliliğinden kurtulmuş oluyorsunuz hemde bilgisayarın yavaşlama sorununu çözmüş oluyorsunuz. Eğer uykuya yatırdığınız sekmeleri tekrar aktif etmek isterseniz‘yeniden yükle’ seçeneğine tıklamanız yeterli. Eğer bu eklenti benim kafama yattı arkadaş diyorsanız sizi buraya alalım.

Kaynak:webtekno.com

By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.