Aralık Ayı Sosyal Medya Güncellemeleri

Aralık Ayı Sosyal Medya Güncellemeleri

Aralık Ayı Sosyal Medya Güncellemeleri

En çok kullanılan sosyal medya platformlarında, geride bıraktığımız bir ayda boyunca birçok değişiklik ve güncellemeler gerçekleşti. Facebook, Instagram, Twitter ve Snapchat gibi uygulamalardan güncellemeler üst üste geldi. Ve bütün güncellemeler ise yine nokta atışı tespitler. Uzun zamandır beklenen güncellemelere bir göz atalım dedik.

Instagram Güncellemesi

29 Aralık 2016’da güncelleme yapılan Instagram uygulaması ile artık birden fazla  hesap ekleme seçeneği sunuyor. Artık birden fazla hesabı olanlar gir-çık yapmak yerine profillerindeki hızlı geçişler ile hesaplarını kolay yönetebilecekler. Ancak şimdilik tek bir sıkıntısı sadece 5 hesap eklenebilmesi.

Instagram’ın web sürümünde de güncellemeler mevcut. Önceden sadece giriş yapıp fotoğraflara erişebiliyor, beğeni ve yorum yapılırken şimdi “bildirimler” ve “keşfet” sayfaları da web sürümünde aktif durumda.

Çok yakında ise Instagram video çekme süresi 1 dakika olacağı duyuruldu.

Twitter Güncellemesi

Mobil uygulama tasarımında değişikliliğe giden Twitter, web görünümünde ise “Gündem” alanında artık hashtaglerin altında kaç saat gündemde olduğunu ve hakkında kaç tweet atıldığı istatistikleri de yer almakta.

Mobil uygulamaya en son 28 Aralık 2016’da güncelleme yapan Twitter, başka kullanıcılara yorum yapmayı daha kolay ve kullanışlı hale getirdiler.

Twitter’da reklamverenler için de bir güncelleme gerçekleştirdi. Tüm reklamverenler için evrensel dönüşüm etiketini kullanıma açıldı. Reklamverenler artık tek bir etiket ile birden fazla dönüşümü izleyebilecek ve 200’e kadar özel kitle oluşturabilecek.

Snapchat Güncellemesi

30 Aralık 2016’da güncelleme yapan Snapchat’e birde fazla güncelleme geldi. En ses getiren güncelleme ise görüntülü mesaj gönderme, konuşma özelliği. Hikayeler arasında bir kullanıcının attığı snaplerden sonra kapanan hikayeler artık otomatik olarak bitince diğer takip ettiğiniz kullanıcının snapine geçiyor. İlk başta karıştırabilirsiniz kimin hangi snapi attığına, bu yüzden önerimiz sol üstteki isimleri de takip etmeniz olacaktır.

Facebook Güncellemesi

Sürekli bir yenilenme ve kendini geliştirme içerisinde olan Facebook en son güncellemesini 30 Aralık 2016’da yaptı. Bu güncelleme ile güvenirlilik ve hız için geliştirilmelerde bulunulduğu açıklandı.

Ve en ilgi çekici güncellemelerden bir tanesi ise artık Facebook profil resmi yerine hareketli resim veya video eklemeniz mümkün.

Youtube Güncellemesi

Youtube videolarınde ise yeni gelen Poll Cards yani anket kartı anlamına gelen anketler görüntülenecek. Bu anketlere videoların sağ üst köşesinde çıkacak olan “info” botunu ile ulaşabilirsiniz. Ufak bir hatırlatma sadece anket olan videolarda “i” botunu aktif olacaktir. Aşağıdaki örnek videoda ankete deneyebilirsiniz.

webtures.com.tr

 

By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.