Apple, iPhone’daki sorunu sessiz sedasız çözdü

Apple, iPhone’daki sorunu sessiz sedasız çözdü

Bazı iPhone 6 kullanıcılarının yaşadığı batarya sorun Apple tarafından giderildi.

,m3TslWmflkmAjqKvTHnrxg

iPhone’lardaki batarya problemi bir süre boyunca bazı kullanıcıların başını hayli ağrıtmıştı.

,5w8XKlBZ3UCWRrqx8rAxow

Ocak ayında özellikle iPhone 6’larda görünen telefonunu yüzde 30 şarjı varken kendi kendisine kapanması sorunu Apple tarafından çözüldü.

,vT9wN0Ot2UOwnG2kevq4dQ

Ancak sorunun çözüldüğü yeni ortaya çıktı. Zira tepkilere de neden olan sorunun çözümü iOS 10.2.1 ile sağlansa da açıklama yeni geldi

,8sC9MSp_bEimMzNoUbauSA

Business Insider şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde sorunun resmen çözüldüğü bilgisini kullanıcıları ile paylaştı.

,m3TslWmflkmAjqKvTHnrxgEğer hala bu sorunu yaşıyorsanız telefonunuzun ayarlar kısmından gerekli güncellemeyi yapmanız yeterli.

 

,2tlcl0F7W0m2UEuyVffnoQAkıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarının başında gelen şarj sorununu minimuma indirmek atacağınız birkaç adımla mümkün.

,RnVAPMWQmUWHHym6RyrQzA

iPhone’ların şarj ömrünü uzatmanız için kaçınmanız gerekenleri sizler için derledik.

,ppnswTlWa0qWEbl5HkpIOA

1- iPhone’u bilgisayar üzerinden şarj etmeyin: Bu yöntem bilgisayarın standby konumda olduğu zaman iPhone’un bataryasına olumsuz etki ediyor

,upMAIq-_7UyNmU-I06wHGw2- Yüksek sıcaklardan kaçının: Telefonunuzun aşırı ısınması bataryaya olumsuz etki eden bir başka faktör.

,unsxfwR1ik67FJlH5PG9Kw3- Facebook uygulamasını kullanmayın: Facebook’un mobil uygulamasının iPhone 6s’in şarjını yüzde 15 oranında azalttığı, Android cihazlarda ise bu oranın yüzde 20 olduğu belirtiliyor.

,lhVzUG39MUuFaADsTUjwLA

4- Şarjınız azaldığında iPhone’unuzu düşük güç modunda kullanın.

,mQUAmdPbPk2WXmuGMEOOAw5- İnternetin çekmediği bir alanda bağlantı aramaya çalışmayın: Metro gibi internetin çekmediği bölgelerde bağlanacak bir ağ aramak şarjınızı olumsuz etkileyen olayların başında geliyor.

,zffdOsGFwUyvJEAcLT1_Uw

6- Bildirimleri açmayın: Akıllı telefonunuzda bulunan uygulamaların size bildirim göndermesine izin veriyorsanız bu şarj ömrünü azaltan bir başka durum.

,AD4N_4dHgEC6jNMFQoa55w

7- Otomatik parlaklık özelliğini kullanın: Otomatik parlaklık özelliği telefonunuzun ekran parlaklığını o anki koşullara göre ayarlamasını ve yüksek enerji harcanmamasına olanak sağlıyor.

Kaynak:ntv.com.tr

 

By Okan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.